Krakowski Świat Murali

 

1. Murale Kazimierza i Podgórza

Mural to sztuka, to satyra, to żart i propaganda wyższych wartości”

Krakowski Kazimierz to idealna dzielnica zarówno do dziennych spacerów, jak i nocnych szaleństw.

Związany przede wszystkim z kulturą żydowską, ciągle w fazie renowacji, realizacji nowych pomysłów.

Zachwyca swoim wąskim zaułkami i tajemnicami.

 Kraków Kraków Kraków ariel na kazimierzu mini

Ostatnimi czasy pojawiły się na Kazimierzu również tzw. murale stworzone m.in. przez Festiwal Kultury Żydowskiej i wykonane przez znanych artystów z Krakowa i świata.

Murale te mają być znakiem żydowskiej tożsamości Kazimierza, która coraz bardziej ginie pod falą komercjalizacji tej dzielnicy.

 

Podczas zwiedzania odkryjecie Państwo tajemnice Kazimierza i jego ciekawostki spacerując tropem murali, miłe chwile można również spędzić w ciekawych,klimatycznych kafejkach takich jak „Mleczarnia” czy „Alchemia” 

mural z kazimierza 1 na stronę

 

2. Rowerowe poszukiwanie krakowskich murali ok.2 godziny

Świetna forma zwiedzania. W szybki i bardzo przyjemny sposób wzdłuż Wisły możemy przemieścić się z centrum Starego Miasta na Kazimierz po drodze zwiedzając zabytki, które na piechotę są trudniejsze do zobaczenia ze względów czasowych.

Na Kazimierzu jest dużo łatwiej przemieszczać się rowerem dlatego ta forma zwiedzania jest przeze mnie i moich gości często wybierana właśnie na Kazimierzu. Podczas zwiedzania zrobimy również krótkie przerwy od jazdy na zwiedzanie Synagogi Remuh wraz z cmentarzem żydowskim (za wyjątkiem piątku popołudniu i soboty, ponieważ wówczas odbywa się Szabat), jak również zrobimy przerwę na bardzo popularną na Kazimierzu bagietkę od „Endziora’ i pyszną kawę w „Mleczarni” lub „Alchemii”

3. Zwiedzanie Kazimierza melexem ok.1,5 godz.

Zwiedzanie Kazimierza pojazdem elektrycznym to najszybszy sposób ale również najmniej dokładny. Zwiedzanie prowadzę osobiście korzystając z systemu Tour Guide (korzystam z profesjonalnej firmy, która zapewnia doskonałą dezynfekcję sprzętu), natomiast przemieszczamy się cały czas Melexem.

Podczas zwiedzania Kazimierza zobaczą Państwo 7 Synagog, ulicę Szeroką, Józefa, Plan Nowy, Plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, św. Katarzyny i kościół na Skałce.

Zapraszam serdecznie!!!

Czernecka AgnieszkaMożliwość komentowania została wyłączona.